Kohila Koolituskeskuse kunstikoolis on võimalik õppida kunsti, keraamikat, graafikat, nahakunsti ja metall. Õppetöö toimub kinnitatud õppekavade alusel ja alustame septembrikuu esimesel täisnädalal. Uute õpilaste vastuvõtt toimub kevadel mai kuus ning kohtade olemasolul ka augusti lõpus septembri alguses vestluse alusel.
Koolipidaja eesmärkideks on:
- arendada tulevasi kultuuritarbijaid ja loojaid;
- võimaldada noortele sisukat ja mitmekülgset kunstiharidust, uusi teadmisi ja oskusi;
- toetada noori kaasaegse kunstikeele omandamisel, anda neile võimalus igakülgseks arenguks ja eneseväljenduseks;
- tunnustada, toetada õpilaste omaalgatust;
- võimaldada noortele arvestatav ettevalmistus kunstikooli või kunstikõrgkooli astumiseks;
- läheneda õpilastele individuaalselt ja paindlikult.
Kunsti huviala
Hindamine toimub suulise hinnangu andmisega kaks korda aastas ülevaatusel. Paremad tööd esitatakse näitusel Kohila Koolituskeskuses. Õppeaasta lõpus saavad õpilased tunnistused, kus on kirjas läbitud tehnikad.
Kunstikooli noorema astme lõpetamisel saavad õpilased lõputunnistuse eelnevate aastate tööde kokkuvõttes ja vanema astme lõpetamisel, teeb õpilane õpetaja juhendamisel iseseisvalt lõputöö ning koostab portfolio, mida esitleb komisjonile.
Teema ja tehnika valik on vaba. Samuti külastame kunstinäitusi ja üritusi ning võtame osa kunstikonkurssidest.
Kunsti huviala tunnid toimuvad kas 2, 3 või 4 korda nädalas olenevalt tunniplaanist ja vanusegrupist.
Õppeained on: joonistamine, maalimine, kompositsioon+värvusõpetus, vormiõpetus ja kunstiajalugu (kahel vanemal grupil).
Vanusegrupid:
noorem aste: 4 aastat 7 - 11 aastased
vanem aste: 3 aastat 12 -18 aastased
Peale vanema astme lõpetamist saab jääda ka lisaaastale, vastavalt kunstikooli võimalustele.
Kunstikoolis on õppemeetoditena kasutusel: stuudiotöö, vahel ka kodused ülesanded, worksohpid ja väljasõidud, temaatilised projektid konkurssidel, näituste korraldamine ning näitustel osalemine.
Hindamine toimub suulise hinnangu andmisega kaks korda aastas ülevaatusel. Paremad tööd esitatakse näitusel Kohila Koolituskeskuses. Õppeaasta lõpus saavad õpilased tunnistused, kus on kirjas läbitud ained.
Kunstikooli noorema astme lõpetamisel saavad õpilased lõputunnistuse eelnevate aastate tööde kokkuvõttes. Kunstikooli vanema astme lõpetamisel teeb õpilane õpetaja juhendamisel iseseisvalt lõputöö ning koostab portfolio, mida esitleb komisjonile. Lõputöö teema ja tehnika valib õpilane ise.
Peale kunstikooli lõpetamist on õpilasel võimalik õpinguid jätkata nn. lisaaastatel, keskendudes oma valitud teemadele.
Graafika huviala
Graafika tunnis saab harjutada kõiki graafikatehnikaid kõrgtrükist sügavtrükini (kuivnõel, linool, puulõige jne). Laiendada õpilaste teadmiseid graafikast, samuti kunstist üleüldiselt erinevate tehnikate praktiseerimise läbi. Graafika tehnikate puhul on hea äramärkida tööde tiražeerimise võimalus: näituste puhul saab õpilaste töid mitmes kohas eksponeerida, tähtpäevadel kaarte trükkida, illustratsioone teha jms. Töid saab trükkida trükipressiga.
Vanusegrupp: 11–18
Hindamine toimub õpetajate suulise hinnangu ja tagasiside andmisega õppijale. Õppekava läbinu saab tunnistuse, millel kajastatatakse omandatud oskusi.
Nahakunsti huviala
Nahakunstis saab teoreetilised teadmised ja praktilised oskused naha kui disainimaterjali kujundamiseks.Kogemuse nahamaterjali omapära tunnetamiseks ja erinevate nahaliikide kaunistusvõimalustest erinevate tehnikate (marmoreerimine, joontehnika, lõiketehnika, põletustehnika, voolitehnika, azuurtehnika, paljundustrükitehnikad) õppimise kaudu. Samuti vajalikud teoreetilised ja praktilised alusteadmised lihtastest raamatuköite struktuuridest ja tehnoloogiatest.
Vanusegrupp: 10-18 a.
Keraamika huviala
Võtame vastu õpilasi kahes vanusegrupis:
1. noorem aste: õppeperiood kestab 3 aastat (lapsed vanuses 10-13 aastat).
2. vanem aste: õppeperiood kestab 3 aastat (lapsed vanuses 14-18 aastat).
Õppetöö toimub kinnitatud õppekavade alusel ja alustame septembrikuu esimesel täisnädalal. Uute õpilaste vastuvõtt toimub vestluse alusel.
Õppeained:
- Põhjalikud teadmised keraamikast kui ainest.
- Erinevad tehnikad keraamikas.
- Dekoori kasutamine, selle kandmine savi pinnale.
- Kipsi kasutamine abivahendina keraamilise eseme valmistamisel.
- Vormiõpetuse arendamine.Keraamika põletamine ja keraamikaahju kasutamine.
- Suvepraktikatel erinevate välipõletusviiside teostamine.
Õpilaste vastuvõtt huvialale toimub motivatsioonivestluse alusel. Selle kinnituseks on õpilase otsus valida vastav õppeeaine ning püsiv huvi selle vastu.
Metallikunsti huvialal õpitakse töötama tule ja metallidega. Võrdselt tehniliste oskustega, arendatakse loomingulist nägemisviisi ja kompositsioonitaju. Tundides õpitakse vase sepistamist, vormitööd, kavandamist, ehete valmistamist kui ka materjalide loovaid taaskasutusvõimalusi.
Tunnid toimuvad kahes vanuserühmas:osalejad vanuses 9-11 ja alates 12 a.